Katılım Detayları & SSS

KATILIM DETAYLARI

- Lütfen rezervasyon yaptırınız.

- Form bilgilerini katılımcı tüm öğretmen, veli ve yöneticilerle paylaşınız

- Yanınızda yedek giysi, su şişesi, şapka ve isim kartı bulundurunuz.

- Spor kıyafeti ve spor ayakkabı giyiniz

- Hava durumuna göre yanınızda yağmurluk bulundurunuz.

- Spor yapmaya engel oluşturabilecek sağlık sorunlarını belirtiniz ve bu türden sıkıntıları olan çocukları lütfen takip ediniz veua bir refakatçi kabul edinİz.

 

Sıkça Sorular Sorular

Doğada Bir Gün programına bireysel katılım mümkün müdür?

Programımıza dahil olan tüm oyunların takım çalışması, ruhu ve prensibine dayalı olarak uygulanması sebebiyle bireysel katılım yoktur. 

Katılımcılar programa dahil olan tüm oyunlardan faydalanabilirler mi?

Programımızdaki oyunlar katılımcıların yaş ve sınıf seviyelerine göre planlamış olduğundan katılımcılar sadece yaşlarına uygun olan oyunlardan faydalanabilirler.

Program her sene aynı içerikle mi devam etmektedir?

Programımız her yıl önceki senelerden edinilen tecrübeler ve alınan talepler doğrultusunda yeni oyunlar ve temalar eklenerek gerçekleştirilir.

Programın süresi ne kadardır? Hangi saatler arasında yapılmaktadır?

Programımız bir outdoor etkinliği olması nedeniyle 1 Nisan-17 Haziran tarihleri arasında hafta içi her gün 9.30-16.00 saatleri arasında yapılmaktadır. Bu tarihler arasında haftasonları Doğumgünü organizasyonlarımız da devam edecektir.

Programa katılım yaş aralığı nedir?

Programımız 5-15 yaş arası ilköğretim öncelerine yöneliktir.

Programa veli katılımı var mıdır?

Programımıza veli katılımı yoktur. Program çocukların kendi eşyalarına ve bedenlerine sahip çıkarak farklı bir ortamda tehlikelere karşı uyanık kalmalarını hedeflediğinden dolayı çocukların velilerinden ayrı kalmaları amaç edinilmiştir.

Programa sınıf başına katılımcı sayısı en az kaç olmalıdır?

Programımıza her sınıf en az 20 katılımcı öğrenci ile katılabilirler. Programdaki oyunların ideal katılımcı sayısı 24’tür.Bu sayı program dahilindeki oyunların verimli şekilde kullanılabilmesi ve katılımcıların oyunları efektif bir şekilde kullanarak amaçlanan öğretiye sahip olabilmeleri açısından tarafımızca belirlenmiştir.

Programa kendi sınıflarıyla gelen okul öğretmenlerinin program boyunca sorumluluğu var mıdır?

Programa katılan öğrencilerin sorumluluğu aslen sınıfını programa getiren okul öğretmenlerinin kendilerine aittir. Liderlerimiz katılımcı çocuklara programımızın verdiği eğitim doğrultusunda oyunlar oynatmak ve keyifli bir gün geçirtmekle yükümlüdür.

Programda kaç öğrenciye bir lider verilmektedir?

Programımızda normal şartlarda her 24 öğrenciye bir lider verilmektedir ancak özellikle ana sınıflarında ve problem teşkil edeceği düşünülen durumlarda gerekli görüldüğü durumlarda birden fazla lider görevlendirmesi yapılmaktadır.

Katılımcı öğrencilerin yanında getirmesi gereken malzemeler nelerdir?

Programa katılan öğrencilerimiz gelirken yanlarına şapka,şişe su,yaka kartı ve yedek kıyafet getirmelilerdir.Programa gönderilen öğrencilerin yanlarına değerli eşya,para veya elektronik eşya almamalarına özen gösterilmelidir.

Alana ulaşım organizasyona dahilmidir?

Katılımcılarımız ulaşımlarını kendi imkanları ile sağlayacaktır.

Programın uygulandığı alanın güvenlik şartları nelerdir?

Etkinliğimizin uygulandığı alanın tek bir adet girişi bulunmaktadır,alana çocuklar ve öğretmenler giriş yaptıktan sonra alan kapıları kilitlenerek kapanır ve alanda çocuklar,liderler ve sınıf öğretmenlerinden başka kimse bulundurulmaz.Bu güvenlik şartlarından dolayı alana servis araç görevlileri ve veliler alınmamaktadır.

Programda öğrencilerimize verilen yemeklerin üretim şartları nelerdir?

Programımızın çevre programı olması nedeniyle programda kullanılan malzemelerin geri dönüşüm imkanı olanmateryallerden seçilmesin özen gösterilir ve yemeklerde kullanılan yiyeceklerin ve ortamların hijyen kurallarıan uygun olması titizlikle kontrol edilen ve üzerinde durulan bir konudur.

Program süresince karşılaşılabilecek sağlık sorunlarına alınan önlemler nelerdir?

Programımız süresince haftaiçi hergün 9.00-16.00 saatleri arasında ilk yardım sertifikalı bir hemşiremiz alanda hazır bulunmaktadır ve karşılaşılabilecek acil sorunlara ilk yardım müdahalesi yapmaktadır.Gerekli durumlarda öğrencimiz velisi bilgilendirilerek öğretmeni eşliğinde doktor kontrolünde en yakın hastaneye sevk edilir.

Covid-19 virsüne karşı alınan önlemler nelerdir?

Siz misafirlerimiz ve çalışanlarımızın kullanım alanlarında COVID-19 riskine karşı önleyici ve detaylı hijyen çalışmalarımızı artırmış durumdayız. Personelimiz hijyen ve dezenfeksiyon konularında yetkili kurumlardan eğitim almakta ve tüm alanlarında detaylı dezenfeksiyon uygulamaları gerçekleştirmektedir. Doğada Birgün COVID-19 tedbirleri konusunda ulusal / uluslararası kurum ve kuruluşların uygulama ve tavsiyelerini yakinen takip etmektedir.